اینتر دات آی آر _ کونته می گوید در تلاش است ذهنیت پیروزی و اشتیاق برای آن را به اینتر بازگرداند.

آنتونیو کونته مصاحبه مفصلی با گاتزتا انجام داده است:

قهرمان شدن هرگز بدیهی یا تضمین شده نیست و به عبور کردن از مسیری طولانی نیاز دارد که برای گذشتن از آن اشتیاق، تلاش، فداکاری و نگاه به جزئیات احتیاج است. برای داشتن یک رقابت همیشگی در سطوح بالا لازم است که همه در هر بخش بهترین عملکرد خود را ارائه دهند و سطح خود را بالا ببرند. مجموعه این گام های رو به جلو است که باعث می شود به هدف رسید. هدف زمانی به دست می آید که رقبا فقط 11 بازیکن را در مقابل خود نبینند بلکه آنها با یک فرهنگ و هویت، شور و احساس و تیمی که یک هدف مشترک دارد رو به رو شوند. موفقیت ها و جام ها یک نتیجه است. بدون فرهنگ پیروزی هرگز نمی توان به موفقیت دست یافت و تنها با سخت کوشی می توان فرهنگ پیروزی را کسب کرد. برخی طوری از قهرمانی و آسان بودن آن صحبت می کنند که انگار اینجا وجود داشته است. از سوی دیگر من از ذهنیت پیروزی و آماده شدن برای قهرمانی صحبت می کنم. هدف من و باشگاه این است اینتر را به سطحی برسانیم که همیشه و در طول زمان در بالاترین سطح باشد. من 24 ساعت شبانه روز برای بازگرداندن اینتر به جمع باشگاه های برتر کار می کنم. باید واضح بود و درک کرد که فقط با انجام خریدها یا توانایی های سرمربی نمی توان به قهرمانی رسید زیرا گذشتن 10 سال بدون قهرمانی که برای اینتر رخ داده تصادفی نیست. ما کارهای زیادی انجام داده ایم و باید حتی بیشتر هم تلاش کنیم. با دانش از اینکه باید شکاف را پر کنم کار در اینتر را پذیرفتم.
مورینیو و هررا پس از مدتی حضور در اینتر به جام رسیدند؟ اینتر هررا و مورینیو واقعیت های تلفیقی بودند. تیم هایی با مردانی که قبلا قهرمانی زیادی را تجربه کرده بودند. تیم هایی با شخصیت که به فشار عادت داشتند. آن ها مسئولیت ها را پذیرفتند و در لحظات سرنوشت ساز هرگز اشتباه نکردند. من مسئولیت رسیدن به نتایج مشابه آنها را احساس می کنم. اما اجازه ندهیم مراحل مختلف تاریخ باشگاه با هم اشتباه گرفته شوند. حتی اینتر من ارزش هایی دارد ولی ما از کمی عقب تر کار خود را شروع کرده ایم.

اما کونته اینتر را به لیگ اروپا رساند و رویای هواداران برای قهرمانی درست است…

هواداران حق رویا پردازی دارند اما باید در نظر بگیریم فصل قبل غیر عادی بود و ما به لطف اشتباهات دیگران کاری باورنکردنی انجام دادیم. ما لیگ را با یک امتیاز اختلاف نسبت به یوونتوس به پایان بردیم زیرا آنها پس از مسجل شدن عنوان قهرمانی در آخرین بازی های خود افت کردند. من بیشتر به این افتخار می کنم که در رتبه بهتری نسبت به تیمی مثل ناپولی که از مدعیان درنظر گرفته شده بود قرار گرفتیم. بازی برگشت مقابل یوونتوس که قبل از قرنطینه بود را به خاطر دارم. آنها نشان دادند که هنوز تشنه موفقیت هستند. ما در تلاش هستیم تا در سطح مشابهی قرار بگیریم.

کونته پردرآمدترین سرمربی سری آ است؟

آنچه من بدست می آورم با آنچه در دوران حرفه ای خود انجام داده ام تعیین می شود. هیچکس در فوتبال به شما چیزی نمیدهد و حتی یورگن کلوپ در 4 سال اول حضورش در لیورپول چیزی را فتح نکرد. برای اینکه لیورپول به یکی از بهترین ها تبدیل شود به زمان و خرید های مهم در هر فصل نیاز بود. طی سالهای گذشته فقط یک تیم مسلط بر فوتبال ایتالیا وجود داشته و هنگامی چنین سلطه ای ایجاد می شود که آن تیم (یووه) یک حفره بین خود و دیگران ایجاد می کند و باعث به وجود آمدن فاصله و شکاف شود. تیمهایی که اغلب به جای جنگیدن برای پر کردن آن شکاف و حفره، به تعقیب ادامه می دهند، خود را با این موضوع وفق داده اند که در میان تعقیب کنندگان، اول شوند (اشاره به اینکه نائب قهرمانی نباید افتخار باشد).
هنگامی که به اینتر آمدم هیچ چیز از اتمسفر، امکانات و اعضای باشگاه نمی دانستم. مدتی طول کشید تا آنها من را بشناسند و من نیز با شرایط جدید وفق پیدا کنم. اکنون من از همه چیز در این باشگاه شناخت دارم و این یک مزیت بزرگ است. در طول یک سال چیزهای زیادی در اینتر مثل امکانات و عادات تغییر کرده است. آنهایی که در باشگاه کار می کنند، از من حمایت می کنند و من را تحمل می کنند و ما با هم در حال پیشرفتیم.

آیا نقل و انتقالات کونته را راضی کرده است؟

شما نمی دانید که مربیان هرگز به طور کامل راضی نیستند؟ شما نمی توانید یک مربی راضی را پیدا کنید. به من اعتماد داشته باشید. هرکدام از ما مربیان با شرایطی رو به رو هستیم که نیاز به حل و فصل دارد. مثلا برخی پست ها که مربیان می خواهند به طور متفاوت پوشش داده شود. با توجه به شرایط اقتصادی (پس از کرونا) و سخت شدن کار خرید و فروش در بازار، اینتر واضح بود و فقط قرار بود با آنچه از فروش بدست آورد، در بازار فعالیت کند. کار من ارتقا و پیشرفت تیمی است که در اختیارم قرار داده شده است.

اینتر در بازی ها بیش از حد انتظار به زحمت می افتد. دلیل آن؟

تصویر اینتر از نگاه حریفان تغییر کرده است. این بدان معناست که ما عملکرد خوبی داشته ایم. همچنین آنها در بازی های مقابل ما به گونه ای دیگر آماده می شوند و همه آنها تا حد مرگ و با حداکثر تمرکز بازی می کنند. سری آ در فصل جاری از فصل قبل دشوار تر شده است. ما باید در استفاده کردن از لحظات مناسب مهارت داشته باشیم و از حواس پرتی با هدر دادن موقعیت ها پرهیز کنیم و در یک کلام رشد کنیم. سطح گارد حریفان در مقابل ما بالا رفته است و شما باید آن را به خوبی درک کنید. بازیکنان به جهت رقابتی شدن در سطح بین المللی باید تابع یک ایده و پروژه باشند.
فوتبالیست های مدرن باید پایدار، سریع و قدرتمند باشند. اگر یک بازیکن به باشگاهی مثل اینتر ملحق می شود انتظار داشتن این مهارت ها از وی را امری طبیعی می دانم. باشگاه در درجه اول قرار دارد و مهم تر از هر چیزی است. به همین دلیل من همچنان برای رشد و بهبود ساختارها کار می کنم. بخاطر همین می توانم اطمینان دهم که هر کسی که پس از من بیاید از کار عمیقی که ما در حال انجامش هستیم بهره مند خواهد شد. مطمئنم اگر روزی بروم نفر بعدی از همه نظر اینتری بهتری از آنچه من داشتم خواهد داشت. برای رسیدن به قهرمانی هنوز راه زیادی باقی مانده است. رقبا قدرتمند هستند. بعنوان مثال فقط ناپولی را در نظر بگیرید که قدرتمند تر شده است. به یوونتوس هم اشاره نمی کنم.

کونته در انتها نیز گفت:

پیشرفت باستونی؟ یک مربی باید چشم انداز و دید داشته باشد که در این صورت با نگاه به یک بازیکن می بیند که او به چه بازیکنی می تواند تبدیل شود. من آینده دار بودن را در باستونی دیدم. ویدال؟ او بازیکنی عالی است و همیشه می داند در زمین بازی باید چه کاری انجام دهد. او به دو هفته زمان برای تمرین نیاز داشت ولی ما به طور مداوم بازی می کنیم و او باید با بازی کردن بهترین فرم خود را به دست آورد. در مورد آرتورو نمی توان بحث کرد. صحبت های اخیر اریکسن که گفت دوست دارد بیشتر بازی کند؟ تمام انتخاب هایی که انجام می دهم همیشه و فقط برای خیر صلاح اینتر است نه به سود بازیکنی خاص. رابطه کونته با استیون ژانگ چگونه است؟ او یک فرد صمیمی، صادق و مصمم است. اینتر اکنون بخشی از زندگی اوست و حتی در مقاطعی مثل زمان فعلی که او باید لزوما در چین باشد حمایتش را احساس می کنیم. صعود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان؟ ما باید یک شاهکار انجام دهیم اما نشان داده ایم حتی اگر نتایج خوب نباشد می توانیم در رقابت باقی بمانیم و امیدوار باشیم. تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا در لیگ قهرمانان بمانیم.
کلو
25 آبان 1399

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − چهار =