اینتر دات آی آر _ مورینیو می گوید سه گانه هنوز برایش مفهوم زیادی دارد.

ژوزه مورینیو مصاحبه ای با Il Sole 24 Ore انجام داده است. در ابتدا از او پرسیده شد شغل او با گذشت زمان چگونه تغییر کرده است:

همانگونه که دنیایی که در آن در حال زندگی هستیم تغییر کرده، شغل من یعنی مربیگری نیز تغییر زیادی کرده است. تحول بزرگی هم از نظر مربیگری و هم از نظر مدیریت بازیکنان و تیم های فوتبال اتفاق افتاده است. همه چیز سریعتر و شدیدتر شده است. تا آنجا که به من مربوط می شود، من همان مورینیوی همیشگی هستم و همان اصول قبلی و همان اشتیاق را دارم اما همانطور که فوتبال تغییر کرده، روشهای تمرین نیز بر اساس تحقیقات و آمار تغییر کرده است.

مورینیو سپس در مورد هیجان انگیزترین لحظه زمان مربیگری خود صحبت کرد:

بدون شک 20 آوریل 2010 که موفق شدم با اینتر بارسلونا را با حساب 3-1 شکست بدهم. برای بازیکنان، برای من و برای هواداران بهترین بود. ما یک تیم متشکل از قهرمانان بودیم. تا آخرین توان خود جنگیدیم، اما در نهایت پیروز شدیم. سخت ترین لحظه؟ حذف از لیگ قهرمانان زمانی که من مربی رئال مادرید بودم. ما بدون شک بهترین تیم اروپا بودیم، با شکست دادن تمام رکوردهای امتیازات و گل ها، لالیگا را فتح کردیم و مطمئن هستم اگر به فینال می رسیدیم پیروز می شدیم. اما وقتی رونالدو، راموس و کاکا سه پنالتی اول را از دست می دهند، می فهمید که سال شما نیست.

مورینیو سپس در مورد سه گانه و خاطراتش صحبت کرد:

آن شاهکار پس از گذشت 10 سال هنوز برای من معنای زیادی دارد. اینتر خانه و خانواده ام بود. ماسیمو موراتی، رئیس من و یک دوست بود. سه گانه خارق العاده و فراموش نشدنی است. بعد از فینال مادرید، اگر به سن سیرو برمی گشتم تا با بازیکنان و هواداران جشن بگیرم، هرگز اینتر را ترک نمی کردم زیرا خداحافظی از یک خانواده کار بسیار سختی است. با گذشت 10 سال ما همچنان یک خانواده هستیم. من در میلان خوشحال بودم و زندگی من در آن زمان بین کمپ آپیانو جنتیله و کومو (منطقه ای در میلان) تقسیم می شد. برای من شهر میلان، سن سیرو، اینتر و طرفدارانش بود و همیشه میلانو را (یعنی اینتر و طرفدارانش و سن سیرو) در قلب خود خواهم داشت. میلان شهری است که با آن پیوند احساسیِ ساخته شده از خاطرات باشکوه دارم. تصمیم خود برای جدایی از اینتر را مدتی قبل از شبی که قهرمان لیگ قهرمانان شدیم گرفتم. برای سومین بار نمی توانستم به رئال مادرید نه بگویم اما با آرامش و افتخار بسیار به گذشته نگاه می کنم. وقتی به یک باشگاه می پیوندید، آن باشگاه به یک خانواده تبدیل می شود و روابط  می توانند با گذشت زمان ادامه داشته باشند. من هنوز با بسیاری از بازیکنان و اعضای تیم هایی که در طول دوران حرفه ای خود کار کرده ام دوست هستم. اولویت من همیشه ایجاد روابط عاطفی در داخل گروه و ایجاد ثبات بوده است. من پسرانم، مثل مارکو ماتراتزی و جان تری را دوست دارم. فکر می کنم پیوند ما برای همیشه دوام داشته باشد و من به آن افتخار می کنم.

از مورینیو سوال شد ممکن است در آینده به اینتر بیاید؟

بعید می دانم. فکر نمی کنم که کار در ایتالیا در آینده من باشد. البته این نیز درست است که فوتبال غیر قابل پیشبینی است و شما هیچگاه نمی توانید بگویید هرگز! حسرت و پشیمانی در فوتبال؟ از برخی رفتارهای تهاجمی حاشیه ای که داشتم متاسفم. بعنوان مثال جنگ های من و آرسن ونگر. من و ونگر نبردهای باورنکردنی و فوق العاده ای داشتیم.
کلو
۲۶ آبان ۱۳۹۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *