اینتر دات آی آر _ الگری می گوید کونته می تواند فصل آینده در لیگ قهرمانان نیز خوب کار کند و حتی این تیم را تا نیمه نهایی ببرد.

ماسیمیلیانو الگری، سرمربی سابق میلان و یوونتوس پس از مدت ها سکوت خود در مورد تیم های ایتالیا را شکست و صحبت های مفصلی در استودیو اسکای داشت. بخشی از صحبت های او که در مورد اینتر است را می خوانید:

از آنچه من از خارج از اینتر می بینم، این تیم به ویژه پس از حذف از لیگ قهرمانان که باعث شد فرصت کار کردن در تمام طول هفته برایش فراهم شود، فصل بعد قادر است برای یک چهارم نهایی یا نیمه نهایی لیگ قهرمانان رقابت کند.  گاهی اوقات افراد می گویند که تو فقط دو تغییر در ترکیب داده ای اما همین دو تغییر، 20 درصد ترکیب است. بازیکنان تغییر یافته باید بتوانند خودشان را پیدا کنند و وظایف شان را بشناسند. اینتر حالا هماهنگ تر و مستحکم تر شده و تفاوت آن ها با بقیه را می توان دید که این کار خوب کونته از سال قبل تا حالا را نشان می دهد. زیر نظر او بارلا و باستونی رشد زیادی کرده اند. به نظرم کونته این فرصت را دارد که فصل آینده لیگ قهرمانان بسیار خوبی را تجربه کند.

الگری در ادامه نیز گفت:

اریکسن؟ کونته در انتظار کشیدن برای اریکسن و تغییر نقش او خوب عمل کرد. فکر می کنم کونته مجبور بود با اریکسن شبیه کاری را انجام دهد که من در یووه با دیبالا کردم (تغییر پست). وقتی دیبالا از پالرمو آمد، به او گفتم تو نمی توانی در یوونتوس مهاجم هدف باشی. به او گفتم در پالرمو مهاجم نوک بودی اما آنجا 50 متر از زمین را مقابل خود و تا دروازه حریف داشتی (اشاره به سبک دفاعی-ضد حمله پالرمو) اما اگر در یووه 50 متر جلو تر برویم، بعنوان مهاجم نوک در محوطه جریمه حریف گرفتار می شوی. بنابراین به او گفتم باید در نقشی غیر از مهاجم نوک و عقب تر بازی کنی تا به حفظ تعادل تیم نیز کمک شود. اریکسن از لیگی به اینتر آمد که تاکتیک های زیادی در آن وجود ندارد. در انگلستان تیم ها سریعا تیم شما را نمی بندند و فضای بیشتری برای حرکت وجود دارد. اریکسن می تواند در لیگ برتر ترکوارتیستا (هافبک هجومی) باشد. اما در ایتالیا اگر بازیکنی مثل او را 10 متر عقب تر بیاورید، می تواند توپ را هر کجا که می خواهد بفرستد و آزادی عمل بیشتر داشته باشد. لوکاکو و مارتینز؟ آنها بهترین زوج خط حمله در لیگ ایتالیا هستند. کونته در هماهنگ کردن آنها خوب کار کرد. با وجود اینکه این دو نظر فیزیکی متفاوت هستند اما به یکدیگر شباهت هایی از نظر ویژگی هایشان دارند و به خوبی یکدیگر را کامل می کنند. بازی در سن سیرو بسیار سنگین است. اگر در سن سیرو بازی می کنید، باید بازیکنانی با شخصیت عالی را انتخاب کنید و نه فقط انتخاب بازیکنان خوب. بازی در استادیوم آلیانتز تورین هم سنگین است اما در سن سیرو سنگین تر است. آینده الگری؟ هنوز در مورد آن چیزی نمی دانم.
مرتضی بابایی
۲ فروردین ۱۴۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *