Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/interir/domains/inter.ir/public_html/index.php on line 2

Notice: Undefined index: link_url in /home/interir/domains/inter.ir/public_html/index.php on line 2

Notice: Undefined index: link_mping in /home/interir/domains/inter.ir/public_html/index.php on line 2

Notice: Undefined index: link_content in /home/interir/domains/inter.ir/public_html/index.php on line 2
چرا خانواده ژانگ برای اینتر سیاست ریاضت اقتصادی را در پیش گرفته اند؟ – هواداران ایرانی اینتر

اینتر دات آی آر _ همانطور که در جریان هستید شیوع ویروس کرونا و محدودیت های اعمال شده توسط دولت چین برای خروج سرمایه از این کشور، اصلی ترین دلایل وضعیت مالی نه چندان جالب اینتر در ماه های گذشته است. اما جزئیات بیشتری در این مورد مشکلات مالی نراتزوری منتشر شده است.

در آخرین روز های حضور آنتونیو کونته در اینتر، مالکان چینی نراتزوری به مدیران باشگاه دستور دادند تا حدود 15-20 درصد از دستمزدها کم شود و حدود 80 میلیون یورو سود سرمایه از فروش بازیکنان حاصل شود. همین سیاست ریاضت اقتصادی بود که باعث رفتن کونته شد.

به گزارش روزنامه ایتالیایی Fatto Quotidiano و همچنین دو خبرنگار روزنامه Il Sole 24 Ore، خانواده ژانگ چند ماه قبل برای حل مشکل مالی موقت اینتر (برای پرداخت دستمزدها و …) وام 275 میلیون یورویی از گروه اوکتری کپیتال گرفتند (از طریق کمپانی خود در لوکزامبورگ به نام Great Horizon که با استفاده از آن اینتر را مدیریت می کنند). این وام 275 میلیون یورویی باید در عرض سه سال با سود سالانه 9 درصدی بازپرداخت شود. یعنی با درنظر گرفتن سود این وام، خانواده ژانگ از طریق کمپانی خود باید تا 36 ماه آینده بیش از 340 میلیون یورو به اوکتری بازگردانند.

خانواده ژانگ برای گرفتن این وام سهام 69 درصدی خود در اینتر که به نام کمپانی Great Horizon است را به عنوان “گرو” گذاشته اند و بنابراین اگر در بازپرداخت آن ناکام بمانند سهامشان در اینتر به اوکتری واگذار می شود که در نتیجه اتفاق رخ داده برای میلان در سال 2018 در مورد اینتر نیز تکرار خواهد شد. مالک چینی میلان با عدم بازپرداخت وام گرفته شده به گروه الیوت، مالکیت این باشگاه را از دست داد و اکنون این گروه آمریکایی مالکان روسونری محسوب می شوند.

مشکل اینجاست که این رقم تنها رقم بدهی مالکان اینتر محسوب نمی شود چراکه مجموع بدهی ها، به حدود 700 میلیون یورو می رسد. 375 میلیون یوروی دیگر از آن، اوراق قرضه ای است که باید در دسامبر 2022 (دی ماه 1401) توسط اینتر بازپرداخت شود. با درنظر گرفتن نزدیک بودن مهلت پرداخت این بدهی و رقم بالای 375 میلیون یورویی آن، حتی بازپرداخت این بدهی در بهترین زمان باشگاه از نظر مالی نیز دشوار است چه برسد به اینکه اکنون در زمانی هستیم که هزینه های باشگاه بیشتر از درآمد باشگاه است.

خانواده ژانگ با فروش بازیکنانی مثل لوکاکو به دنبال متعادل کردن حساب ها و تراز مالی اینتر هستند تا خریدار بعدی برای تصاحب باشگاه راغب تر شود. خانواده ژانگ در زمانی که اینتر با کونته در صدر جدول سری آ بود، پیشنهاد 700 میلیون یورویی گروه بی سی پارتنرز برای خرید نراتزوری را رد کردند زیرا آنها تصور می کردند که می توانند با حفظ باشگاه از درآمد هنگفت پروژه سوپرلیگ بهره مند شوند؛ پروژه ای که در نهایت پس از 48 ساعت از معرفی اش شکست خورد.

چینی ها که قبل از پروژه سوپر لیگ برای فروش اینتر 1 میلیارد یورو درخواست داشتند، اکنون از درخواست خود کم کرده و با حدود 600 میلیون یورو حاضر به فروش نراتزوری می شوند.

morteza babaei
25 مرداد 1400

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 + ده =