اینتر دات آی آر _ نکات آماری منتشر شده توسط اینتر و اپتا از دربی شب گذشته:

 1. قبل از دیدار شب گذشته که با نتیجه 1-1 به پایان رسید، آخرین مسابقه دو تیم در سری آ که با تساوی خاتمه یافته بود به آپریل 2018 باز میگشت (تساوی 0-0 در بازی برگشت فصل اول حضور لوچانو اسپالتی).
 2. در دربی شب گذشته شاهد گلزنی دو تیم در 20 دقیقه ابتدایی بودیم؛ اتفاقی که از مارس 1999 تاکنون رخ نداده بود. در آن بازی که با نتیجه 2-2 خاتمه یافت، انگوتی (گل به خودی) و لئوناردو به ترتیب در دقایق 7 و 14 برای میلان و اینتر گلزنی کردند. دو گل دیگر نیز توسط لئوناردو (دقیقه 52) و زانتی (دقیقه 77) زده شد.
 3. تساوی شب گذشته روند شکست ناپذیری اینتر در شهر میلان را به 24 بازی در سری آ رساند (اینتر از دربی فصل قبل باختی را در شهر میلان در سری آ تجربه نکرده است). این طولانی ترین روند شکست ناپذیری اینتر در میلانو از ماه نوامبر 2010 محسوب می شود (در آن زمان که رافا بنیتس سرمربی بود، روند شکست ناپذیری اینتر در سری آ و در شهر میلان در مسابقه 42 متوقف شد).
 4. ماه نوامبر برای اینتر در دربی ها به نوعی طلسم شده محسوب می شود. نراتزوری در این ماه در 11 بازی موفق به شکست دادن روسونری نشده است (8 تساوی و 3 شکست). آخرین پیروزی اینتر در ماه نوامبر به سال 1990 باز می گردد (اینتر با گل برتی 1-0 برنده شد).
 5.  قبل از بازی شب گذشته، آخرین مرتبه ای که اینتر در یک بازی، هم از روی نقطه پنالتی گلزنی کرد و هم یک پنالتی را هدر داد، به 12 دسامبر 2004 و مسابقه برابر سیه نا باز می گشت. در آن بازی آدریانو اولین پنالتی را به گل تبدیل کرد اما پنالتی دومش را به تیر عمودی دروازه زد.
 6. هاکان چالهان اوعلو که در 7 دربی با لباس میلان موفق به گلزنی برابر اینتر نشده بود، در اولین دربی خود برای نراتزوری گلزنی کرد. او همچنین برای سومین بار در سری آ از روی ضربه پنالتی موفق به گلزنی شد (دو گل دیگر او از نقطه پنالتی در ژوئن 2020 به رم و در دسامبر 2020 به لاتزیو بوده است).
 7. از زمان سه امتیازی شدن هر برد در فوتبال، هاکان چالهان اوعلو چهارمین بازیکنی است که در اولین دربی خود مقابل تیم سابقش گلزنی می کند. سه بازیکن دیگر ابراهیموویچ (2010 به اینتر)، کرسپو (2006 به میلان) و رونالدو نازاریو (2007 به اینتر) بوده اند.
 8. سمیر هندانوویچ با حضور در بازی شب گذشته 527 اُمین بازی خود در سری آ را انجام داد و به رتبه یازدهم بازیکنان با بیشترین حضور در لیگ ایتالیا رسید (هندانوویچ با تعداد بازی های جیوانی ریورا برابر شد). هندانوویچ با تنها 5 بازی دیگر به جمع 10 نفر نخست این لیست می رسد و از نظر تعداد بازی با انریکو آلبرتوسی که 532 بار در سری آ بازی کرده برابر خواهد شد. سیلویو پیولا که 537 بازی در لیگ ایتالیا انجام داده نیز در رتبه نهم است (سمیر برای رسیدن به او 10 بازی دیگر می خواهد).
 9. هندانوویچ برای هجدهمین بار حضور در دربی دلامادونینا (سری آ) را تجربه کرد که این تعداد بازی برابر است با تعداد بازی های ایوان کوردوبا در دربی. از زمان سه امتیازی شدن هر برد در فوتبال فقط خاویر زانتی است که بیشتر از کوردوبا و هندانوویچ در دربی ها حضور داشته است (زانتی 36 دربی).
 10. باستونی شب گذشته برای صدمین بار حضور در سری آ را تجربه کرد (7 بازی برای آتالانتا، 24 بازی برای پارما، 69 بازی برای اینتر).
 11. استفان دی فرای شب گذشته برای دویستمین بار حضور در سری آ را تجربه کرد (95 لاتزیو، 105 اینتر). از زمان سه امتیازی شدن هر برد در فوتبال، دی فرای پس از کلارنس سیدورف (396 بازی) دومین بازیکن هلندی شد که 200 بازی در سری آ انجام می دهد.
 12. استفان دی فرای شب گذشته برای دومین بار در یک بازی از سری آ گل به خودی زد. قبل از دی فرای آخرین بازیکنی که در دربی دلامادونینا گل به خودی زد، هندانوویچ در دسامبر 2017 بود (در دیداری که ایکاردی هت تریک کرد و بازی 3-2 شد).
مرتضی بابایی
۱۷ آبان ۱۴۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *