اینتر دات آی آر _ نکات آماری منتشر شده توسط اینتر و اپتا از بازی روز گذشته مقابل آتالانتا که با تساوی 2-2 خاتمه یافت:

  1. مسابقه روز گذشته تاکنون پر شوت ترین مسابقه این فصل سری آ بوده است. در این مسابقه 40 ضربه به سمت دروازه دو تیم زده شده که 21 ضربه سهم آتالانتا و 19 ضربه سهم اینتر بوده است.
  2. نیکولو بارلا روز گذشته پنجمین پاس گل خود در این فصل از سری آ را ثبت کرد. او در 32 بازی باقی مانده این فرصت را دارد تا رکورد بهترین پاس گلش در یک فصل سری آ که مربوط به فصل گذشته است را بشکند (بارلا فصل قبل 7 پاس گل در سری آ داده بود).
  3. اینتر در این فصل از سری آ تاکنون 6 بازی انجام داده که نیکولو بارلا در همه آنها یا گل زده یا پاس گل داده است (یک گل و 5 پاس گل). در میان 4 بازیکنی که در 5 لیگ معتبر اروپا در فصل جاری حداقل 5 پاس گل داده اند بارلا از همه جوانتر است (سیمون، بنزما و پوگبا سه نفر دیگر).
  4. اینتر با گلزنی در بازی روز گذشته اکنون توانسته در 25 بازی متوالی گلزنی کند و رکورد گلزنی در 24 بازی متوالی فصل 1949/50 را بشکند. آخرین مرتبه ای که اینتر نتوانسته در سری آ گلزنی کند در ژانویه 2021 و بازی برابر اودینزه بوده است (تساوی بدون گل).
  5. لائوتارو مارتینز برای اولین بار در سری آ توانسته در 6 بازی نخست فصل 4 گل به ثمر برساند.
  6. دو گل از 4 گلی که لائوتارو مارتینز در 5 دقیقه اول بازی هایش در سری آ به ثمر رسانده برابر آتالانتا بوده است (بازی روز گذشته و همچنین مسابقه ژانویه 2020 با این تیم که با نتیجه 1-1 خاتمه یافت).
  7. روند بردهای متوالی اینتر در بازی های خانگی سری آ در عدد 18 متوقف شد. آخرین باری که اینتر به عنوان میزبان نتوانسته بود برنده از زمین خارج شود، بازی هفته ششم فصل قبل برابر پارما بود (تساوی 2-2).
  8. ادین ژکو از زمان حضور در سری آ دروازه بولونیا و آتالانتا را بیش از سایر تیم ها باز کرده است (7 گل برابر هر دو تیم).
  9. در قرن 21 فقط دو بازیکن بوده اند که در اولین فصل حضورشان در اینتر، حداقل 5 گل در 6 بازی نخست سری آ به ثمر رسانده اند. ادین ژکو در فصل جاری و دیگو میلیتو در فصل 2009/10.
  10. ادین ژکو روز گذشته برای صدمین بار در یک بازی خانگی در سری آ بازی کرد ( 97 بازی خانگی برای رم و 3 بازی خانگی برای اینتر). او روز گذشته موفق شد پنجاهمین گل خانگی خود در سری آ را به ثمر برساند (مهاجم بوسنیایی تاکنون در سری آ 90 گل زده است).
مرتضی بابایی
26 سپتامبر 2021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.