اینتر دات آی آر _ نکات آماری منتشر شده توسط اینتر و اپتا از بازی شب گذشته:

1. اینتر برای دومین بار متوالی به نیمه نهایی کوپا ایتالیا رسید. آخرین مرتبه ای که اینتر در دو فصل متوالی به نیمه نهایی جام حذفی رسیده بود به فصل های 2009/10 و 2010/11 باز می گردد.

2.روند حضور متوالی میلان در نیمه نهایی کوپا ایتالیا توسط اینتر قطع شد. آنها از فصل 2016/17 که اینتر را در یک چهارم نهایی حذف کردند، همیشه در نیمه نهایی حضور داشتند.

3.قبل از کریستین اریکسن آخرین بازیکنی که در دربی دلامادونینا یک ضربه آزاد مستقیم را به گل تبدیل کرد گوران پاندف در سال 2010 بود.

4.اریکسن پنجمین گل خود با لباس اینتر را به ثمر رساند. او دو گل در کوپا ایتالیا، دو گل در لیگ اروپا و یک گل در سری آ به ثمر رسانده است. گل اول هافبک دانمارکی برای اینتر در کوپا ایتالیا نیز از روی یک ضربه شروع مجدد زده شده بود (گل به ناپولی از روی کرنر).

5.اریکسن شب گذشته پانزدهمین گل خود از روی یک ضربه کاشته را در باشگاهایی که در آن بوده به ثمر رساند. قبل از بازی دیشب آخرین گل او از روی ضربه کاشته به دسامبر 2019 و بازی تاتنهام برابر نوریچ باز می گشت.

6.اریکسن یک متخصص ضربات کاشته است. از فصل 2013/14 تا امروز در 5 لیگ معتبر اروپا فقط مسی، چالهان اوعلو، پیانیچ و رونالدو گل های بیشتری نسبت به هافبک اینتر از روی ضربه آزاد زده اند. اریکسن از آن فصل تاکنون 13 ضربه کاشته گل کرده است.

7.قبل از ضربه اریکسن، آخرین باری که اینتر از روی یک ضربه کاشته مستقیم به گل رسیده بود به آپریل 2018 باز می گردد (حدود 33 ماه قبل). در آن تاریخ ژائو کانسلو دروازه کالیاری را باز کرد. بین ضربه کانسلو و اریکسن، اینتر 55 ضربه کاشته زده بود که هیچ کدام وارد دروازه نشد.

8.روملو لوکاکو برای چهارمین بار در دربی دلامادونینا بازی کرد و چهارمین گلش را به ثمر رساند (هر بازی یک گل). میلان اکنون به تنها تیمی تبدیل شده که لوکاکو در هریک از 4 بازی ابتدایی خود برابر آن تیم گلزنی می کند.

9.روملو لوکاکو هجدهمین گل این فصل خود در تمامی رقابت ها را به ثمر رساند. در بین بازیکنان 5 لیگ معتبر اروپا فقط هفت بازیکن در تمامی رقابت هایی که انجام داده اند موفق به زدن حداقل 18 گل شده اند که لوکاکو یکی از آنهاست.

10.از فصل 2019/20 که لوکاکو در اینتر حضور دارد، او پشت 12 ضربه پنالتی قرار گرفته و همه را به گل تبدیل کرده است. جالب اینجاست که او 11 بار دروازه بان حریف را فریب داده است(فقط دروازه بان سویا در فینال لیگ اروپا جهت پنالتی او را تشخیص داد). لوکاکو تنها یکی از سه بازیکنی است که از سال 2019 حداقل دوازده پنالتی زده و همه آنها را به گل تبدیل کرده است. لواندوفسکی از بایرن و اویارزابال از سوسیداد دو بازیکن دیگر هستند.

کلو
8 بهمن 1399

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × سه =