اینتر دات آی آر _ نکات آماری منتشر شده توسط اینتر و اپتا از بازی روز گذشته مقابل ناپولی.

  1. قبل از بازی روز گذشته آخرین شکست ناپولی در لیگ ایتالیا به ماه آپریل باز می گشت (زمان جنارو گتوزو) که اینتر به این روند بدون شکست آنها پایان داد.
  2. قبل از بازی روز گذشته، آخرین گل لائوتارو مارتینز برای اینتر به دیدار دوم اکتبر برابر ساسولو باز می گشت. مهاجم آرژانتینی روز گذشته پس از 336 دقیقه پایش به گلزنی باز شد.
  3. لائوتارو مارتینز چهارمین گل خود در سری آ برابر ناپولی را به ثمر رساند. مارتینز بیشترین گل هایش در سری آ را به ناپولی، ساسولو، کالیاری و تورینو زده تا آنها محبوب ترین رقبا برای او باشند (به هر کدام 4 گل).
  4. خواکین کوریا در مقابل ناپولی موفق شد پاس گل سوم اینتر را به مارتینز بدهد. قبل از بازی روز گذشته آخرین مرتبه ای که دو بازیکن آرژانتینی روی یک گل اینتر تاثیر گذاشته بودند به ماه مارس 2017 و بازی با آتالانتا باز می گشت (پاس گل اور بانگا برای مائورو ایکاردی).
  5. از زمان حضور هاکان چالهان اوعلو در سری آ ( فصل 2017/18)، او بازیکنی بوده که در بین هافبک ها بیشترین تعداد بازی با زدن حداقل 1 گل و دادن حداقل 1 پاس گل در لیگ ایتالیا را ثبت کرده است (10 مسابقه). همچنین از زمان حضور هاکان در سری آ، در بین تمام بازیکنان این لیگ نیز فقط ایموبیله، کوالیارلا، اینسینیه و زاپاتا توانسته اند در بازی های بیشتری نسبت به هافبک تُرک هم گل بزنند و هم پاس گل دهند.
  6. هاکان چالهان اوعلو بهترین فصل خود در سری آ را می گذراند چراکه او در فصول قبل هرگز نتوانسته بود در 13 بازی اول لیگ ایتالیا 3 گل به ثمر برساند.
  7. هاکان چالهان اوعلو برای سومین بار در این فصل از روی ضربات کرنر پاس گل داد (دو مورد دیگر در بازی با فیورنتینا و جنوا بود). در لیگ ایتالیا در فصل جاری بازیکنی وجود ندارد که از روی ضربات شروع مجدد بیشتر از هاکان پاس گل داده باشد (نیکولو روولا از جنوا نیز سه پاس گل از این طریق داده).
  8. چالهان اوعلو روز گذشته برای چهارمین بار در یک مسابقه از سری آ پشت ضربه پنالتی قرار گرفت و چهارمین گل خود از این طریق را به ثمر رساند (4 گل از 4 ضربه).
  9. ایوان پریشیچ روز گذشته گل شماره 44 خود در سری آ را به ثمر رساند تا به گلزن ترین بازیکن کروات تاریخ سری آ تبدیل شود (ایگور بودان از پالرمو نیز 44 گل به ثمر رسانده بود و پریشیچ با یک گل دیگر به تنهایی گلزن ترین بازیکن کروات تاریخ سری آ می شود).
  10. گل ایوان پریشیچ به ناپولی اولین گلی بود که این تیم در فصل جاری با ضربه سر دریافت می کند. اینتر نیز که بیشترین گل ها را با ضربات سر به ثمر رسانده، آمار گل های خود از این طریق را به 9 رساند.
مرتضی بابایی
22 نوامبر 2021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.