اینتر دات آی آر _ نکات آماری منتشر شده توسط یوونتوس، اینتر و اپتا از بازی روز گذشته دربی ایتالیا:

 1. یوونتوس در هریک از 5 دیدار آخر خانگی خود در سری آ مقابل اینتر که در آن کارت قرمز دریافت کرده شکست ناپذیر بوده است. قبل از بازی روز گذشته، مسابقه دو تیم در سال 1998 آخرین مرتبه ای بود که در یک بازی از دربی ایتالیا دو کارت قرمز وجود داشت (داویدز و زیدان هر دو از یووه).
 2.  از زمان جمع آوری داده ها توسط اوپتا (از فصل 2004/05)، روز گذشته برای اولین بار، 3 پنالتی در یک دیدار بین بیانکونری و نراتزوری در سری آ اعلام شد.
 3. خوان کوادرادو اولین بازیکن از یوونتوس است که از آپریل 2000 مقابل اینتر بریس (زدن 2 گل در یک بازی) می کند. در آن تاریخ کواچویچ مقابل اینتر بریس کرده بود.
 4. خوان کوادرادو تاکنون در سری آ 5 گل به اینتر زده که در لیگ ایتالیا یک رکورد برای اوست (بیشتر از هر تیمی به اینتر گل زده است).
 5. سمیر هندانوویچ با مهار پنالتی رونالدو، دومین پنالتی خود در این فصل را مهار کرد هرچند ستاره پرتغالی در ریباند توپ را به تور چسباند. در اولین پنالتی مهار شده در این فصل توسط هندانوویچ نیز اتفاق مشابهی رخ داد و ابراهیموویچ از روی ریباند گلزنی کرد (هر دو پنالتی هم به سمت راست سمیر زده شد).
 6. سمیر هندانوویچ روز گذشته توانست بیست و ششمین پنالتی خود در سری آ را مهار کند و رکورد خود را بعنوان پنالتی گیر ترین دروازه بان تاریخ سری آ بهبود ببخشد. گفتنی است او در بازی رفت این فصل برابر میلان از رکورد پنالتی گرفتن پالیوکا (24) پیشی گرفته بود.
 7. در 10 فصل گذشته 5 لیگ معتبر فقط کانسیلی (ساسولو) و کوستیل (بوردو) با مهار 16 ضربه، پنالتی های بیشتری نسبت به هندانوویچ (14 مورد در 10 فصل اخیر) مهار کرده اند.
 8. هندانوویچ با حضور در بازی با یوونتوس، با رکورد والتر زنگا به عنوان دروازه بانی با بیشترین حضور در سری آ با لباس اینتر برابر شد. هندانوویچ از زمان آمدن به اینتر به مانند زنگا 328 بار از دروازه نراتزوری در سری آ محافظت کرده است. هندانوویچ به طور کلی در تمام رقابت ها 388 بار برای اینتر به میدان رفته اما این رقم برای زنگا 473 بازی بوده است.
 9. روملو لوکاکو مثل همیشه در زدن ضربه پنالتی بی عیب و نقص نشان داد و با فریب شزنی توپ را به تور چسباند. لوکاکو از زمان پیوستن به اینتر 12 بار در مسابقات سری آ پنالتی زده و در تمام 12 مورد با فریب دادن دروازه بان حریف، موفق به گلزنی شده است. با درنظر گرفتن رقابت های سری آ، اروپایی و کوپا ایتالیا، لوکاکو 15 گل از روی ضربات پنالتی برای اینتر به ثمر رسانده و فقط در یک مورد موفق به فریب دروازه بان نشده است (فینال لیگ اروپا برابر سویا). قبل از لوکاکو آخرین بازیکنی که تمام 12 ضربه اول خود در سری آ از روی نقطه پنالتی را به گل تبدیل کرده بود پائولو دیبالا نام دارد (در سال 2017).
 10. لوکاکو موفق به زدن گل شماره 23 خود در این فصل از سری آ شد تا به رکورد گلزنی فصل قبل خود در این رقابت ها برسد (در هفته آخر می تواند رکورد خود را نسبت به فصل قبل بهتر کند). مهاجم بلژیکی چهارمین بازیکن اینتر در طول تاریخ می شود که حداقل 23 گل در دو فصل متوالی در سری آ به ثمر رسانده است (پس از ایکاردی، نیرز و مه آتزا).
 11. همانطور که گفته شد لوکاکو در هر یک از دو فصل اخیر 23 گل در سری آ با لباس اینتر به ثمر رسانده است. با در نظر گرفتن بازی های او در سری آ و لیگ برتر انگلستان، لوکاکو فقط در فصل 2016/17 توانسته در یک فصل تعداد گل بیشتری نسبت به دو فصل حضورش در اینتر به ثمر برساند (در آن فصل لوکاکو 25 گل برای اورتون زد).
morteza babaei
26 اردیبهشت 1400

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت + 17 =